Resory

Resory Bydgoszcz

Montaż i serwis resorów

Amortyzacja jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o komforcie jazdy. W tej kwestii stosuje się zwykle jedno z kilku sprawdzonych rozwiązań – na przykład amortyzatory z płaskowników, czyli resory.

Resory to klasyczne rozwiązanie stosowane w zawieszeniach pojazdów. Choć dawniej były standardem w wyposażeniu samochodów osobowych, obecnie stosuje się je przede wszystkim w autach przystosowanych do przewożenia dużych ciężarów. Montowane na tylnej osi auta cechują się najlepszymi właściwościami w zakresie amortyzacji. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego serwisu resorów w Bydgoszczy.

Resory – zalety i wady tradycyjnego rozwiązania

Jedną ze szczególnych zalet stosowania resorów jest ich wysoka wytrzymałość na duże obciążenie. Z tego powodu obecnie najczęściej stosuje się je w autach, które wykorzystywane są do transportu ciężkich ładunków. Ich konstrukcja zajmuje niewiele miejsca, z czego korzystają również konstruktorzy samochodów typu pick-up, używając wolnej przestrzeni do zwiększenia pojemności bagażnika. Dodatkową korzyścią jest stosunkowo mała waga resorów piórowych.

Klasyczne piórowe resory charakteryzują się wysoką wytrzymałością nie tylko na obciążenie, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Ten typ amortyzacji psuje się stosunkowo rzadko, zdecydowanie rzadziej niż sprężyny stosowane powszechnie w nowych modelach aut. Z doświadczenia zdobytego w serwisie resorów w Bydgoszczy wiemy także, że naprawa tego elementu nie jest skomplikowana i znacznie tańsza niż w przypadku innych konstrukcji w zawieszeniach.

Resory jako amortyzacja nie bez powodu są wypierane w kategorii aut osobowych. W nich szczególnie istotny jest komfort jazdy, którego resor nie jest w stanie zagwarantować. Prowadzenie samochodu wyposażonego w resory i pozbawionego obciążenia może być niebezpieczne ze względu na ryzyko przesunięcia tylnej osi podczas pokonywania zakrętów. Pojazd zachowuje się również nieco mniej stabilnie podczas jazdy. Nie jest to jednak przeszkodą dla konstruktorów Chevroleta – wszystkie produkowane modele Corvette wyposażone są właśnie w amortyzację opartą na resorach.

Resory w Bydgoszczy – montaż i naprawa

Specjalizujemy się w pracach naprawczych i montażu resorów w Bydgoszczy. Nasza wiedza dotycząca tego rodzaju amortyzacji gwarantuje Państwu szybką i skuteczną regenerację tak istotnych podzespołów. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dalszych informacji oraz darmowej wyceny naszych usług.

600-347-517

Pracujemy tylko na sprawdzonych podzespołach znanych producentów.

Tel: 52 551-33-01