Zwrotnice

Zwrotnice Bydgoszcz

 

Serwis zwrotnic w Bydgoszczy

Za prowadzenie koła po założonej linii odpowiedzialna jest zwrotnica – jeden z ważniejszych elementów w podwoziu. Zwrotnice zamontowane w kołach na przedniej osi połączone są bezpośrednio z układem kierowniczym, co pozwala na błyskawiczny ruch kół w zależności od sygnałów z układu. Aby zwrotnice dobrze pracowały, należy jednak dbać o ich stan techniczny.

W naszej firmie uzyskają Państwo profesjonalną pomoc w zakresie montażu i naprawy zwrotnic w Bydgoszczy. W naszym serwisie przeprowadzimy przegląd zawieszenia, określimy stan jego poszczególnych elementów oraz usuniemy uszkodzone i wyeksploatowane podzespoły. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie zwrotnic przed dalszymi awariami oraz kontrola poprawności ich pracy.

Kiedy należy wymienić zwrotnice kół?

Wyróżnia się kilka sytuacji, w których należy zadbać o poprawienie stanu zawieszenia poprzez wymianę lub naprawę zwrotnic kół. Zamontowanie nowego podzespołu jest oczywiste w przypadku zaawansowanej korozji jego konstrukcji lub zniszczenia będącego skutkiem wypadku czy nawet uszkodzenia zawieszenia na nierównej drodze. W naszym serwisie zwrotnic w Bydgoszczy demontujemy zwrotnicę również w przypadku uszkodzenia łożyska koła, jeśli nie ma wówczas możliwości usunięcia jedynie zepsutego elementu.

Zwrotnice koła ze względu na swoje położenie są podzespołem wyjątkowo narażonym na przypadkowe awarie. Uszkodzenie elementu może być efektem źle przeprowadzonej wymiany klocków hamulcowych lub naprawy innych części podwozia. Niestety nie ma jednej dobrej metody na uniknięcie wyżej wymienionej sytuacji; jedyną możliwością jest korzystanie z usług profesjonalnego i sprawdzonego mechanika, który zwraca szczególną uwagę na dokładność wykonywanych przez siebie prac.

Usługi serwisu zwrotnic w Bydgoszczy

Ze względu na wysokie ceny nowych podzespołów, kierowcy często decydują się na ekonomiczniejszą naprawę uszkodzonych elementów zwrotnicy. Prowadzony przez nas serwis zwrotnic w Bydgoszczy zapewnia wymianę podkładki regulacyjnej, tulei zwrotnicy, sworznia lub samego jego klinu. Na koniec zwrotnica zostaje przesmarowana w celu poprawy jej pracy. Regeneracja zepsutych podzespołów pozwala na osiągnięcie dobrych parametrów użytkowych znacznie niższym kosztem, wymaga bowiem montażu jedynie poszczególnych części zamiennych – nie zaś całej zwrotnicy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku mocno uszkodzonych elementów niemożliwe jest wykonanie prac naprawczych, lecz należy zdemontować zepsuty podzespół, ponieważ nie gwarantuje on już bezpiecznego prowadzenia auta.

600-347-517

Pracujemy tylko na sprawdzonych podzespołach znanych producentów.

Tel: 52 551-33-01

Godziny pracy:

PN-PT:  07:00 – 17:00
SOBOTA:  07:00 – 14:00
NIEDZIELA:  NIECZYNNE
ŚWIĘTA NIECZYNNE