Dorabianie strzemion

Dorabianie strzemion Bydgoszcz

Firma dorabiająca strzemiona

Strzemiona są jednym z elementów zawieszenia pojazdu, ich zadaniem jest łączenie resoru i osi auta. Choć budowa tego elementu jest prosta, zaś zadanie mu postawione nie wiąże się z trudnymi warunkami eksploatacyjnymi, dobranie odpowiednich strzemion może być problematyczne dla niektórych kierowców. Strzemiona – zwane również cybantami – muszą zostać bowiem ściśle dopasowane do danej marki samochodu. Jak to zrobić, aby elementy zawieszenia doskonale ze sobą współpracowały?

Większość strzemion resorów używanych w popularnych samochodach wpisuje się w jeden ze skatalogowanych modeli, wówczas należy jedynie wybrać odpowiedni rozmiar elementu. Trudności pojawiają się, gdy zawieszenie wyposażone jest w model nietypowy. Z pomocą może wówczas przyjść nasz serwis świadczący profesjonalne usługi związane z dorabianiem strzemion w Bydgoszczy.

Na czym polega dorabianie strzemion?

Nietypowe strzemiona dorabia się, stosując metody obróbki plastycznej na ciepło. Zadaniem wytwórcy jest wygięcie pręta o odpowiedniej średnicy i dostosowanie go do wymagań stawianych danemu modelowi strzemienia. Prace wykonuje się w oparciu o dostarczony model.

Używanie strzemion innych niż przeznaczone do danego modelu auta może skutkować uszkodzeniem resorów i w efekcie powtórną wizytą w serwisie. Źle dokręcone strzemiona często powodują pękanie poszczególnych piór resorów. Z tego powodu istotne jest, aby używać wyłącznie najlepiej dopasowanego wyposażenia. W dobraniu idealnych cybantów pomoże nasz serwis zajmujący się dorabianiem strzemion w Bydgoszczy.

600-347-517

Pracujemy tylko na sprawdzonych podzespołach znanych producentów.

Tel: 52 551-33-01

Godziny pracy:

PN-PT:  07:00 – 17:00
SOBOTA:  07:00 – 14:00
NIEDZIELA:  NIECZYNNE
ŚWIĘTA NIECZYNNE