Naprawa

Naprawa resorów Bydgoszcz

Warsztat naprawczy – resory

Resory są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w zakresie amortyzacji podczas prowadzenia auta na nierównej nawierzchni. Obecnie wykorzystuje się je niemal wyłącznie w samochodach dostawczych ze względu na ich doskonałą wytrzymałość nawet przy dużych obciążeniach. Mimo stosunkowo niskiej awaryjności, również te elementy mogą ulec uszkodzeniom wynikającym ze zbytniego wyeksploatowania lub uszkodzeń mechanicznych na nierównej drodze. W naszym warsztacie zajmującym się naprawą resorów w Bydgoszczy dbamy jednak o przywrócenie tych elementów do doskonałego stanu technicznego.

Uszkodzenia resorów najczęściej powstają w wyniku kontaktu zawieszenia z nierówną nawierzchnią, m.in. po wpadnięciu koła w koleinę na drodze. Przyczyną awarii może być również zbyt duże obciążenie samochodu – choć resory są w stanie znieść znaczne obciążenie, błędem będzie przekraczanie możliwej ładowności lub długotrwałe parkowanie z ładunkiem znajdującym się w aucie.

Część zawieszenia przedniego samochodu - resor w czasie naprawy

Resor samochodowy podczas naprawy

Naprawa resorów w firmie Resory Osak

Regeneracja resorów polega na usunięciu odkształcenia, które powstaje w wyniku nadmiernego obciążenia auta i uniemożliwia prawidłową amortyzację nierówności drogi. Poszczególne płaskowniki, zwane potocznie piórami, zostają wymontowane i mechanicznie przywracane do pierwotnego kształtu. Cieńsze płaskowniki można łatwo wyprostować metodą młotkowania, grubsze będą już jednak wymagały bardziej specjalistycznego walcowania.

Oprócz napraw resorów w Bydgoszczy oferujemy również usługi związane z wymianą uszkodzonych piór oraz wzmacnianiem używanych resorów. W przypadku wyjątkowo poważnych uszkodzeń, gdy naprawa jest już zabiegiem nieopłacalnym, proponujemy także wymianę resoru na fabrycznie nowy podzespół. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dalszych informacji i indywidualnej wyceny usług.

600-347-517

Pracujemy tylko na sprawdzonych podzespołach znanych producentów.

Tel: 52 551-33-01