Zawieszenie pneumatyczne

Montujemy zawieszenia pneumatyczne

Co to jest zawieszenie pneumatyczne i jak działa ?

Zawieszenie pneumatyczne nie jest systemem, który zastosowanie znajduje wyłącznie w specjalistycznym ciężkim sprzęcie budowlanym czy drogowym. Zawieszenia pneumatyczne od wielu lat stosuje się również w samochodach, aby poprawić ich funkcję tłumienia nierówności drogi i tym samym zwiększyć komfort podróżowania.

Działanie zawieszenia pneumatycznego tego typu opiera się o poduszki pneumatyczne, które montowane są w miejscu tradycyjnych resorów lub amortyzatorów. Poduszki pneumatyczne cechują się znacznie lepszymi parametrami niż klasyczne rozwiązania w tym zakresie i doskonale redukują wstrząsy wynikające ze złego stanu dróg. System pneumatyczny uzupełniony jest o kompresor odpowiedzialny za tłoczenie powietrza do poduszek, zbiornik ciśnieniowy regulujący ilość powietrza i zawartość wody, a także elektronikę służącą do sterowania i kontroli całego układu.

Gdzie można zamontować zawieszenie pneumatyczne ?

Montażem oraz serwisem zawieszenia pneumatycznego w Bydgoszczy zajmuje się nasza firma. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie lub telefonicznie.

zawieszenie pneumatyczne zdjęcie

Zawieszenie pneumatyczne – zalety i wady

Jedną z największych zalet auta wyposażonego w zawieszenie pneumatyczne jest komfort podróży. Ten typ zawieszenia świetnie radzi sobie ze wszelkimi nierównościami, występującymi nie tylko na nie najlepszych polskich drogach, ale również w bardziej wymagającym terenie. To sprawia, że układy pneumatyczne są spotykane szczególnie często w SUV-ach i autach z napędem 4×4.

Zawieszenie pneumatyczne wpływa na wygodę jazdy niezależnie od stopnia załadowania pojazdu i rozmieszczenia ładunku. Układ jest w stanie niwelować różnice wynikające z nierównomiernego ulokowania poszczególnych pakunków. Pojazd dzięki temu zachowuje stały prześwit i doskonale sprawdza się w dowolnej trasie.

Proponowany przez nas montaż zawieszenia pneumatycznego w Bydgoszczy ma jednak swoje wady. Najistotniejszą z nich jest stosunkowo wysoka cena całego rozwiązania. Warto jednak rozważyć instalację układu w autach – szczególnie wyższej klasy – gdyż dzięki niej poprawi się komfort jazdy, a samochód zyska niespotykane do tej pory właściwości użytkowe.

600-347-517

Pracujemy tylko na sprawdzonych podzespołach znanych producentów.